Uganda  - prožitková cesta perlou Afriky

Milujete zvířata a přírodu? Láká vás černá Afrika, ale nechcete jet sami? Vydejte se se mnou v malé skupině 5-10 cestovatelů na prožitkovou cestu Ugandou, která vám umožní Afriku skutečně zažít - a ne jen vidět. Nejsou třeba žádné cestovatelské zkušenosti. Nejdůležitější pro cestu je otevřené srdce i mysl a touha objevovat nová místa.

 • Zažijte sílu setkání s horskými gorilami a dalšími divokými zvířaty v NP Murchison Falls, Queen Elizabeth a Mburo
 • Vyzkoušejte rafting na divokých vodách mystického Nilu
 • Vychutnejte si šálek lahodného čaje či kávy přímo                z místních plantáží
 • Plujte na ručně vydlabaných kánojích po magickém jezeře Bunyonyi
 • Vykoupejte se pod vodopády ve vulkanické oblasti          Mt. Elgon
 • Poznejte místní kmeny, jejich tradice, tanec a hudbu
 • Shlédněte výrobu tradičních bubnů a kupte si jeden domů

Nalaďte se při ranní józe, rozjímejte při dechových cvičeních, zabubnujte si společně u ohně, sdílejte dojmy, zameditujte si na březích Nilu a přivezte si z Ugandy kromě fotek a zážitků i hlubší poznání sebe sama.   

Jaká je Uganda

Tato perla Afriky, postupně vystupující ze stínu svých známějších sousedek Keni a Tanzanie, nabízí neuvěřitelnou pestrost přírodních krás. Od pětitisícových hor, přes deštné pralesy, kouzelná velká jezera, burácející vodopády až po typické africké savany. Je jednou ze tří zemí na světě, kde se můžete setkat s horskými gorilami, ale kromě nich v četných národních parcích potkáte i slony, levharty, lvy, žirafy, zebry či hrochy. V Ugandě se snoubí kouzlo dosud autentické Afriky s relativně dobrým zázemím pro cestování, zatím ale bez davů turistů

Kudy povedou naše kroky?

 1. Po příletu do Entebbe se přesuneme do hlavního města Kampaly, kde si lehce odpočineme a začneme se seznamovat s místním krajem a zvyklostmi a také naším africkým doprovodem.
 2. Jinja a okolí - projedeme se na motorové lodi po jezeře Viktoria k počátku jedné z největších řek Afriky - Nilu. Navštívíme místních trhy, kde se naučíte, jak smlouvat a nakupovat. Na kajaku se vydáme po klidné hladině Nilu, abychom mohli při západu slunce pozorovat divoká zvířata.
 3. Mbale a národní park Mount Elgon - v odloučené oblasti na hranicích parku Mount Elgon se blíže seznámíme s místním životem. Navštívíme kávové plantáže, absolvujeme krásný trek k vodopádům i s noclehem a také se podíváme do místní školy, kde případně vypomůžeme.
 4. Rezervace Pian Upe - ubytujeme se v táboře strážců rezervace a vyrazíme do africké savany na noční sledování divoké zvěře.
 5. Národní park Queen Elizabeth - v parku pojmenovaném na počest britské královny Alžběty se setkáme s levharty, lvy či slony a možná zahlédneme i jeřába královského z ugandské vlajky.
 6. Kabale a jezero Bunyonyi - zapůjčíme si tradiční dřevěné kánoe a vydáme se na několikadenní výlet po druhém nejhlubším africkém jezeře. Spát budeme v kempech na ostrůvcích rozesetých po jezeře a večer sledovat noční oblohu, zpívat a hrát.
 7. Národní park Mburo - v tomto krásném parku nás čeká setkání se žirafami, buvoly, hrochy a krokodýli.
 8. Návrat do Kampaly - v Kampale nakoupíme dárky, zavzpomínáme na prožité zážitky a rozloučíme se s Ugandou.

               ˙Změna programu vyhrazena. Program se může přizpůsobovat aktuálním podmínkám s ohledem na bezpečnost skupiny a efektivní využití                      času. Program může ovlivnit především počasí - v období dešťů, a politická situace - v období voleb.

Na jak dlouho?


I.termín: 14. 1. - 3. 2. 2019

II. termín: 16. 3. - 7. 4. 2019

To vše v době 21 dní  - 15 dní dovolené a tři víkendy (tato doba se může měnit v závislosti na zakoupených letenkách)

 

Jak to vyjde cenově?


55 000 Kč

V ceně je zahrnuta zpáteční letenka, doprava, ubytování (stany, hostely, homestay) , průvodcovské služby, vstupy do parků, pronájem vybavení.

Nadstandardně je možné zajistit: 

Návštěvu goril (700 dolarů) a šimpanzů (300 dolarů) a rafting na divoké vodě.

Jak bude probíhat příprava?


V průběhu prosince a ledna se sejde celá skupina s cílem seznámení a předání praktických informací a rad k našemu společnému putování. Zahrneme témata jako pojištění, očkování, co s sebou a jak se zabalit, přiblížení kulturních zvyklostí a pravidel bezpečnosti. 

O průvodci (Štěpán Pastula)


Strávil jsem půl roku na humanitární misi v sousedním Kongu a provádím nejen v Ugandě již řadu let. Afriku vnímám jako místo, které zprostředkovává odlišný typ zážitků, než na který jsme zvyklí z Evropy nebo Asie. Jako průvodce se snažím zprostředkovat kontakt s autentickou Ugandou a jejími obyvateli. Program obohacuji o meditace, koučink, jógu a další rozvojové aktivity, protože věřím, že kombinace vnějších zážitků a vnitřních prožitků pomáhá odvézt si z Afriky jiný náhled na život a na nás samotné 

Zaujalo vás to?

Přijďte na informační schůzku!

Brno - 26. 11. od 19:00, Dětská čajovna Mezi stromy, Josefská

Praha - 27. 11. od 18:30, Anny Letenské 7

Plzeň - 29. 11. od 18:30, Okružní 1, Plzeň - Božkov

Registrovat se

Přihlašte se!

Jedná se o předběžnou registraci, na jejímž základě dostanete informační email potvrzující Vaše místo ve skupině a další informace k cestě. Termín přihlášek je do 30. listopadu.  

Přihlašování zde