Cestovní koučink 

Aneb koučink na cestách

Jak nejlépe překlenout rozdíl mezi tím, kde jste, a tím, kde byste chtěli být? Pracujte na tom, připravte se a poté udělejte něco neobvyklého. Jako průvodce po vnitřních i vnějších krajinách Vám budu nápomocen.

Pro klienty koučinku nabízím speciální program kombinující koučování a prožitkové cesty (nejen) do zahraničí. Jedná se o program připravený v dohodnuté destinaci, do které odjíždí klient společně s koučem. Na tomto místě spolupracují a za pomoci různých technik a koučovacích nástrojů klient postupuje ke svému cíli. Pro vyšší efektivnost programu jsou tyto cesty podnikané s jednotlivci nebo v malých skupinkách o maximálním počtu tří klientů.   


Získejte pohled na na svět z jiného úhlu. Získejte nadhled, poznání podstatného, radost a smích do života. Rád se stanu Vaším průvodcem na cestách za poznáním sebe sama.

Proč zrovna koučink na cestě?

V průběhu cesty pracuje klient za pomoci kouče a koučovacích technik na dosažení svého cíle. Prostředí a podmínky, ve kterých k tomu dochází, velmi ovlivňují výsledek práce. Proto se můžete posunout ve svém záměru mnohem efektivněji a Vaše rozhodnutí mají mnohem hlubší dopad. To vše z několika jednoduchých důvodů:

  • Mám čas jen sám na sebe. Oproštěn od nutnosti interakce s okolním prostředím (rodina, přátelé, spolupracovníci) mohu plně soustředit pozornost jen na své téma. Dochází k takzvanému odpojení. Dokážete si představit čtrnáct dní bez mobilního telefonu nebo internetu? 
  • Opustím své zajeté koleje a vytrhnu se ze zacyklení životních kruhů. Získám tím novou perspektivu, s níž mohu pracovat a využít její plody. 
  • Nové prostředí, noví lidé a podmínky aktivují naši pravou mozkovou hemisféru, jež má za následek kreativní přístup k věcem a hledání inovativních řešení. Přepneme do takzvaného cestovního režimu, kdy se naše mysl otevírá novým věcem a snáze přijímá změny.
  • Dostávám se do stavu, kdy díky novým perspektivám a za pomoci koučovacích technik a nástrojů změním  svůj pohled, zorientuji se v situaci a vytvořím strategii. V praxi tento program sahá daleko za naše původní cíle a ovlivňuje nás na úrovních personálních i transpersonálních.  
  • Odlišné prostředí a nová kultura nabízí inspiraci a rozšíření obzorů.  Místní filozofie, odlišné přístupy a způsoby života naplní Vaši truhlici poznání a umožní pohlédnout na svět novýma očima.

Jak dlouhý je tento program?

Každý člověk má individuální potřebu, každé téma potřebuje svůj čas. Zpravidla se jedná o jedno až dvoutýdenní pobyt, přičemž klient si sám nastaví hranice (zóna komfortu, intenzity pobytu apod.).

V případě tuzemských programů se jedná o prodloužené víkendy nebo jen víkendy.

Pokud klient nemá jasno, který z programů zvolit a jak jej nastavit, v průběhu koučovacích sezení tomuto tématu věnujeme prostor.

Nejbližší možný termín a destinace naleznete na


www.travelcoaching.cz