Himálajské putování


Základní informace Cestě

Po příletu do Lehu se aklimatizujeme v centru Ladaku a poté se vydáme na Cestu napříč horami, kde objevíme magická himalájská místa, zažijeme tibetskou komunitu, buddhistické kláštery, budeme jíst jídla vařená na jačím trusu. Cestovat budeme pěšky, na koních, místními autobusy a jeepy. Potkáme se s Tibeťany, přírodou, i vlastním nitrem. Čekají nás rozjímavá silná meditativní místa a divoká horská příroda a dobrodružství. 

Jedná se o populární trek v oblasti nedaleko Lehu. Z vesnice Chiling překonáme lanový most přes řeku Zanskar a vydáme se údolím Markha. Cesta vede skrz několik malebných buddhistických vesniček. První noc strávíme ve vesnici Skiu (Lonští účastníci již tento kemp znají) Ze Skiu budeme pokračovat dále údolím až k sedlu Kongmaru La (5 260 m.n.m.) což bude nejnáročnějším místem celého treku. Naštěstí budeme k tomuto cestu stoupat pozvolna a naše těla se budou moci v poklidu aklimatizovat. Na tomto sedle je pravděpodobně potkáme sníh. Obtíže může činit nadmořská výška a řídký vzduch, jež způsobuje zhoršené dýchání. I přes nedostatek kyslíku a za přízně počasí, nás čekají překrásné výhledy na okolní šestitisícovky a hlavně náš další cíl, Stok Kangri. Po překonání sedla začneme sestupovat údolím kaňonů a několik úseků budeme procházet přímo korytem řeky.

Počítejte s omezením rychlosti chůze a přizpůsobování postupu a rychlosti skupiny nastalým podmínkám. Na několika úsecích je nutné přebrodit řeku, k čemuž se doporučuje mít náhradní obuv (sandály). Denně ujdeme 10-15 km na lehko (s malým batůžkem). Velké batohy se stany a jídlem nám povezou koně. Potřebné vybavení pro tento trek jest běžná trekingová výbava, stan do dvojce, pevné boty, oblečení do nízkých teplot (kolem 0 stupňů celsia). V případě zdravotního problému někoho z účastníků v důsledku výšky nebo jiného, využijeme svezení v sedle koně a přes náročnější úseky mohou tyto jedinci přejet.

Další části pobytu, tedy Stok Kangri a výlet do Nubra valey je popsán v itineráři celého pobytu

 

Cesta je cíl...ze střechy světa je dobrý výhled na spoustu věcí v našich životech.