Himálajské rovinky 2018

Ladak - Malý Tibet - Srpen 2018

OBSAZENO

Základní informace Cestě

Termín: Srpen 2018, 20-21dní

Po příletu do Lehu se aklimatizujeme v centru Ladaku a poté se vydáme na Cestu napříč horami, kde objevíme magická himalájská místa, zažijeme tibetskou komunitu, buddhistické kláštery, budeme jíst jídla vařená na jačím trusu. Cestovat budeme pěšky, na koních, místními autobusy a jeepy. Potkáme se s Tibeťany, přírodou, i vlastním nitrem. Čekají nás rozjímavá silná meditativní místa a divoká horská příroda a dobrodružství.

Jedná se o populární trek v oblasti nedaleko Lehu. Z vesnice Chiling překonáme lanový most přes řeku Zanskar a vydáme se údolím Markha. Cesta vede skrz několik malebných buddhistických vesniček. První noc strávíme ve vesnici Skiu (Lonští účastníci již tento kemp znají) Ze Skiu budeme pokračovat dále údolím až k sedlu Kongmaru La (5 260 m.n.m.) což bude nejnáročnějším místem celého treku. Naštěstí budeme k tomuto cestu stoupat pozvolna a naše těla se budou moci v poklidu aklimatizovat. Na tomto sedle je pravděpodobně potkáme sníh. Obtíže může činit nadmořská výška a řídký vzduch, jež způsobuje zhoršené dýchání. I přes nedostatek kyslíku a za přízně počasí, nás čekají překrásné výhledy na okolní šestitisícovky a hlavně náš další cíl, Stok Kangri. Po překonání sedla začneme sestupovat údolím kaňonů a několik úseků budeme procházet přímo korytem řeky

Počítejte s omezením rychlosti chůze a přizpůsobování postupu a rychlosti skupiny nastalým podmínkám. Na několika úsecích je nutné přebrodit řeku, k čemuž se doporučuje mít náhradní obuv (sandály). Denně ujdeme 15 -20 km na lehko (s malým batůžkem). Velké batohy se stany a jídlem nám povezou koně. Potřebné vybavení pro tento trek jest běžná trekingová výbava, stan do dvojce, pevné boty, oblečení do nízkých teplot (kolem 0 stupňů celsia). V případě zdravotního problému někoho z účastníků v důsledku výšky nebo jiného, využijeme svezení v sedle koně a přes náročnější úseky mohou tyto jedinci přejet.

Další části pobytu, tedy výstup ma Stok Kangri a výlet do Nubra Valley je popsán v itineráři celého pobytu v klientské sekci. Případně zažádejte o bližší informace níže.

Aktuální volný počet míst: TERMÍN OBSAZEN (možnost předběžné přihlášky na stejný termín pro rok 2019)


Ladak - Zanskar - Září  2018

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA


Základní informace Cestě

Termín: 1.září-23.září 2018, 22 dní

Cesta je zaměřena pro lidi, kteří chtějí poznat Malý Tibet během tří týdnů, potkat se ve skupině s druhými, s moudrostí starých duchovních učitelů, vstoupit vlastníma nohama na silová místa této země, potkat se s částmi sebe sama, prožít cestu jako poutník. Cesta je pro lidi, kteří se nebojí možného nepohodlí a námahy. Celá cesta zabere 21 dní. Termín cesty se může o pár dní změnit podle výhodnosti letenek.

Po příletu do Lehu se aklimatizujeme v centru Ladakhu a poté se vydáme na Cestu napříč horami, kde objevíme magická himalájská místa, zažijeme tibetskou komunitu, buddhistické kláštery, budeme jíst jídla vařená na jačím trusu. Cestovat budeme pěšky, na koních a místními autobusy. Potkáme se s Tibeťany, přírodou, i vlastním nitrem. Čekají nás rozjímavá silná meditativní místa a divoká horská příroda a dobrodružství.

Popis treku a náročnost: Největší obtíže činí nadmořská výška a řídký vzduch, jež může někomu způsobovat problémy převážně respirační. Projdeme si dostatečně dlouhou aklimatizací, abychom se těmto problémům vyhnuli. Přesto počítejte s omezením rychlosti chůze a přizpůsobování postupu a rychlosti skupiny nastalým podmínkám. Na několika úsecích je nutné přebrodit řeku, k čemuž se doporučuje mít náhradní obuv (sandály). Denně ujdeme 15-20 km na lehko. Batohy nám povezou koně. Potřebné vybavení pro tento trek jest běžná trekingová výbava, stan do dvojce, pevné boty, oblečení do nízkých teplot.

Doprovodný program: Na zajímavých a silných místech budeme pobývat, sdílet v kruhu, vyprávět a pozorovat život. Po večerech budeme sdílet své vnitřní prožitky, zpívat a číst příběhy z himalájského prostředí.


Víza: Aktuálně se víza zřizují pře internet a poplatek se pohybuje do 1000,- Kč. Pomohu vám projít tímto úkonem. 

Ubytování: V Lehu místní hotel, na treku ubytování u místních lidí (tzv. homestay) a ve stanech.

Stravování: Ve větších městech z vlastních zásob a v místních restauracích. Na treku zajištěno stravování u místních lidí, ve dnech stanování bude jídlo vařené místními průvodci.

Doprava po Ladakhu: Místními autobusy, jeepy, po horách pěšky + koně (ponesou bagáž).

S sebou: Platný cestovní pas, letenku, baterku s náhradními bateriemi, dobré boty a batoh, lehké oblečení přes den, svetr a teplé oblečení na večer, láhev na vodu a malý batůžek na výlety. Do hor: teplý spacák, bundu, pláštěnku, nepromokavý obal na batoh... Dále se může hodit: sladkosti, osobní lékárnička, mobil s nabíječkou, zápisníček, foťák.

Počasí: Jako u nás na podzim. Může i zapršet či zasnežit. Kalhoty, tričko s dlouhým rukávem, v horách může být v noci kolem nuly, přidat svetr, čepici, bundu. Pořešíme při předodjezdovém setkání a doporučím vám vhodné vybavení.

Časový posun: Posun času o 5 hodin a 30 minut.

Náhradní program:Jedná se o oblast vysokých hor kde počasí a jiné nečekané vlivy (sesuvy, záplavy, politická situace) mohou změnit situaci ze dne na den. Proto si ponecháváme možnost přizpůsobovat a upravovat program cesty v maximálním zacílení na bezpečnost skupiny a zajištění spokojenosti účastníků.


Počet míst: 8 / obsazeno 4

Podrobný itinerář a popis cesty v angličtině

(Cesta je otevřena i pro zahraniční klienty)


Chcete více informací k Cestě?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.