Himálajské putování 2023

Ladak - Malý Tibet - Srpen 2023

Základní informace Cestě

Termín: srpen 2023, 21 dní

Cesta je zaměřena pro lidi, kteří chtějí poznat Malý Tibet během tří týdnů, potkat se ve skupině s druhými, s moudrostí starých duchovních učitelů, vstoupit vlastníma nohama na silová místa této země, potkat se s částmi sebe sama, prožít cestu jako poutník. Cesta je pro lidi, kteří se nebojí možného nepohodlí a námahy. Celá cesta zabere 21 dní. Termín cesty se může o pár dní změnit podle výhodnosti letenek.

Po příletu do Lehu se aklimatizujeme v centru Ladakhu a poté se vydáme na Cestu napříč horami, kde objevíme magická himalájská místa, zažijeme tibetskou komunitu, buddhistické kláštery, budeme jíst jídla vařená na jačím trusu. Cestovat budeme pěšky, na koních a místními autobusy. Potkáme se s Tibeťany, přírodou, i vlastním nitrem. Čekají nás rozjímavá silná meditativní místa a divoká horská příroda a dobrodružství.

Počítejte s omezením rychlosti chůze a přizpůsobování postupu a rychlosti skupiny nastalým podmínkám. Na několika úsecích je nutné přebrodit řeku, k čemuž se doporučuje mít náhradní obuv (sandály). Denně ujdeme 15 -20 km na lehko (s malým batůžkem). Velké batohy se stany a jídlem nám povezou koně. Potřebné vybavení pro tento trek jest běžná trekingová výbava, stan do dvojce, pevné boty, oblečení do nízkých teplot (kolem 0 stupňů celsia). V případě zdravotního problému někoho z účastníků v důsledku výšky nebo jiného, využijeme svezení v sedle koně a přes náročnější úseky mohou tyto jedinci přejet.

Doprovodný program: Na zajímavých a silných místech budeme pobývat, sdílet v kruhu, vyprávět a pozorovat život. Po večerech budeme sdílet své vnitřní prožitky, zpívat a číst příběhy z himalájského prostředí.

Víza: Aktuálně se víza zřizují pře internet a poplatek se pohybuje do 2000,- Kč. Pomohu vám projít tímto úkonem. 

Ubytování: V Lehu místní hotel, na treku ubytování u místních lidí (tzv. homestay) a ve stanech.

Stravování: Ve větších městech z vlastních zásob a v místních restauracích. Na treku si zajistí stravování každý z vlastních zdrojů.

Doprava po Ladakhu: Místními autobusy, jeepy, po horách pěšky + koně (ponesou bagáž).

S sebou: Platný cestovní pas, letenku, baterku s náhradními bateriemi, dobré boty a batoh, lehké oblečení přes den, svetr a teplé oblečení na večer, láhev na vodu a malý batůžek na výlety. Do hor: teplý spacák, bundu, pláštěnku, nepromokavý obal na batoh... Dále se může hodit: sladkosti, osobní lékárnička, mobil s nabíječkou, zápisníček, foťák.

Počasí: Jako u nás na podzim. Může i zapršet či zasnežit. Kalhoty, tričko s dlouhým rukávem, v horách může být v noci kolem nuly, přidat svetr, čepici, bundu. Pořešíme při předodjezdovém setkání a doporučím vám vhodné vybavení.

Časový posun: Posun času o 5 hodin a 30 minut.

Náhradní program:Jedná se o oblast vysokých hor kde počasí a jiné nečekané vlivy (sesuvy, záplavy, politická situace) mohou změnit situaci ze dne na den. Proto si ponecháváme možnost přizpůsobovat a upravovat program cesty v maximálním zacílení na bezpečnost skupiny a zajištění spokojenosti účastníků.


Počet míst: 8

Odhadovaná cena 39 500,-  (bez letenek, poplatku víz a pojištění)

Tato cesta není zájezdem cestovní kanceláře. Jedná se o organizovanou skupinu zájemců, kteří si pronajmou služby horského průvodce. Ten zajišťuje veškerou organizaci, jak v průběhu cesty, tak přípravu individuálních účastníků před odjezdem.

Podrobný itinerář a popis cesty v angličtině


Fotografie z předchozích let

Jezdím od roku 2014

Chcete více informací k Cestě?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.