Průvodce po vnitřních a vnějších krajinách

"Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale okamžiky, které nám vzaly dech."

K tomuto heslu jsem dospěl a uvědomil si je na jedné ze svých delších cest po světě. Máme velké štěstí právě v tom, kým jsme a k čemu jsme byli zrozeni. Na naší cestě životem jsme zahlceni velkou spoustou podnětů, vlivů a informací, které odvádí naší pozornost právě od cesty, kterou se chceme ubírat. Díky tomu se dostavuje pocit nespokojenosti, frustrace, stres a později i zdravotní problémy. Někdy je potřeba vše ztratit, abychom to mohli znovu nalézt. Je však na nás si zvolit, kterou cestou se vydáme, a využít možnosti převzít zodpovědnost, učinit změny a vyhnout se návratu na začátek. Myslíte že to nejde? Přesvědčím Vás o opaku.

Jsem průvodce a mým úkolem je jít kus cesty s Vámi. Cíl cesty je na Vašem rozhodnutí. Kam byste rádi došli? Jsem tu, abych vám ukázal to, co Vašemu zraku unikalo, čeho jste si sami nevšimli, i když chodíte stejnou cestou denně. Mohu Vás též zavést na nové místo, kde pobydete a bezpečně vyzkoušíte, jak se Vám tu líbí.

Již více než 10 let navštěvuji vzdálené končiny s cílem poznávat nové kultury, nová místa, nové lidi a skrze to vše poznat to nejdůležitější, sám sebe. Tato poznání nyní využívám a zprostředkovávám prostřednictvím různých technik a způsobů. Cesty k Vašemu cíli jsou různé. 

Kde je vůle, tam je cesta!

Z mého života

Po dokončení vysoké školy na ZČU, fakultě ekonomické, opouštím Čechy a vydávám se na studium "Vysoké školy ŽIVOTA". Kroky mě zavedly do Indie, Číny, chudých oblastí himálajských hor. V horách, kde jsem nějaký čas žil a podílel se na vzdělávacím projektu jedné neziskové organizace, nacházím největší poznání a učení právě u lidí žijících v podmínkách pro civilizovaný svět nepředstavitelných. Další kroky a velká poznání prošla přes oblasti afrických států, převážně DR Konga, kde jsem nějaký čas pracoval na misi humanitární organizace Člověk v tísni. V průběhu těchto životních etap rozšiřuji své dovednosti a schopnosti v rozličných oblastech, které nyní využívám jak v roli průvodce, tak kouče.

Chcete li mě poznat blíže, kontaktujte mě a dohodněte si schůzku, navštivte FB strány nebok osobní blog, který píši již od roku 2008 a popisuji zde průběh cest a poznání.

Na většinu otázek máme odpověď sami v sobě. A když ji nemůžeme nalézt, svět kolem nás je skvělé zrcadlo, ve kterém hledanou odpověď zajisté najdeme. Důležité je ztišit mysl, otevřít srdce a oči. K tomu Vás provedu různými cestami. Těším se na spolupráci.

Štěpán Pastula


ZKUŠENOSTI

- Koordinátor projektu školy - Surya,  indická Himálaj

- Řízení logistiky - Člověk v tísni, DR Kongo 

- Průvodcování v himálajských oblastech Ladaku, Indie, Ugandy, Iránu, Kanady a Nového Zélandu

- Expediční školitel a hodnotitel DoFE

- Praxe s realizací výukových programů a lektorováním od roku 2010

- Zakladatel a ředitel festivalu Letem světem od r. 2012

- Koordinátor programu Leten světem na školách

Kurzy a kvalifikace:

- Vystudovaný bakalářský program na ZČU, Fakulta Ekonomická, zaměření obchod a služby

- Pražská vysoká škola psychosoc. studií - Základy koučování

- CoEdu - vzdělávací program Profesionální kouč

Kontakt: