Uganda 2018

Prožitková cesta Perlou Afriky

Rádi byste prozkoumali tento kraj a nechce se vám do toho samotným? Přidejte se do naší skupiny 10-12 cestovatelů, kteří chtějí projít touto krajinou. Nejsou třeba žádné cestovatelské či kulturní zkušenosti s Afrikou. Nejdůležitější pro cestu je otevřené srdce i mysl a touha objevovat nová místa.

Cesta proběhne za doprovodu dvou zkušených průvodců a lektorů - Yambi Mwesigwa a ŠtěpánPastula. U nich najdete oporu v průběhu cesty po africkém kontinentu, při seznamování s místní kulturou, ale i při vašem vlastním osobnostním rozvoji.

Každá cesta, do míst jako toto, způsobí změny. Změny nejen v pohledu na svět a vnímání skutečností. Získáte nový náhled na dříve pro nás nepodstatné skutečnosti, rozšíří se vám obzor a stanete se jinými lidmi.

Součástí cesty je pro zájemce koučování, jóga, meditace, kurz afrických bubnů. Samozřejmostí je společný čas po večerech trávený sdílením, příběhy ze životů, zpěvem za doprovodu kytary a bubnu. Dalším aktivitám se meze nekladou a skupina si určuje společně směr. 

Uganda se nachází ve východní Africe a ne náhodou se nazývá pro své přírodní a kulturní bohatství ,,africkým klenotem". Hraničí s Keňou na východě, s Jižním Súdánem na severu, s Demokratickou republikou Kongo na západě, se Rwandou na jihozápadě a s Tanzanií na jihu. Uganda se svojí rozlohou 236 040 km² a populací kolem 30 milionů lidí (2007) nabízí opravdu široké spektrum poznání, různorodých cest, kterými se po ní vydat, a nabízí nespočet nezapomenutelných zážitků.

Naše kroky povedou napříč tím nejlepším z Perly Afriky

  • Po příletu do Entebe se přesuneme do Kampaly kde budeme mít možnost odpočinku, seznámení s místním krajem, projdeme společně pravidly bezpečnosti, organizačními informacemi a seznámíme se s naším africkým doprovodem.

  • Jinja a okolí - výlet na motorové lodi po jezeře Viktoria k počátku jedné z největších řek Afriky - Nilu. Čeká nás návštěva místních trhů, naučíme se jak smlouvat a nakupovat. Vydáme se na kajaku po klidné hladině Nilu s možností sledovat místní faunu a západ slunce. Pro zájemce je možné domluvit rafting na divočejší vodě.

  • Mbale a dvoudenní návštěva a trekování po národního parku Mount Elgon.

  • Pobyt v odloučené oblasti na hranicích parku Mount Elgon, seznamování se s místním životem, návštěva kávových plantáží, výroba kávy. Navštívíme a případně vypomůžeme v místní škole (dobrovolnické aktivity pro zájemce). Návštěva několika vodopádů a kempování pod jedním z nich.

  • Rezervace Pian Upe, kempink a sledování místní divoké zvěře.

  • Národní park Murchinson falls.

  • Národní park Queen Elizabeth.

  • Kabale, jezero Bunyonyi a zapůjčení tradičních dřevěných kánoí. S nimi se vydáme na několikadenní výlet po jednom z nejhlubších jezer Afriky. Při této aktivitě budeme spát v kempech na ostrůvcích rozesetých po jezeře.

  • Národní park jezera Mburo. Sledování žiraf, buvolů, hrochů, krokodýlů a jiných zvířat v tomto pěkném parku.

  • Návrat do Kampaly, nákupy, kultura.

Co ještě uvidíte?

Výrobu tradičních bubnů, jež si budete moci okusit a zakoupit si vlastní buben. Naučíte se jezdit na kánoi, ze stromu vytesané. Navštívíme kulturní představení, které nám představí kmeny napříč Ugandou a jejich tradice, tanec a hudbu. Nesčetné množství sdílených západů a východů slunce nad jezery, savanou, horami, palmami a lesy. 

Změna programu vyhrazena. Program se může přizpůsobovat aktuálním podmínkám s ohledem na bezpečnost skupiny a efektivní využití času. V těchto oblastech nejvíce mohou ovlivnit program počasí - v období dešťů, politická situace - v období voleb.

Na jak dlouho?

To vše v době tří týdnů 21 dní - 15 dní dovolené a tři víkendy (tato doba se může měnit v závislosti na zakoupených letenkách)

Jak to vyjde cenově?

Zpáteční letenka, doprava, ubytování, průvodcovské služby, vstupy do parků, pronájem vybavení...45 000- 50 000 Kč

V této ceně není započítané pojištění, očkování (povinná žlutá zimnice) a poplatek za vízum 30 dolarů.

V případě zájmu je možné nadstandardně zajistit:

Návštěvu goril (700 dolarů) a šimpanzů (300 dolarů) a rafting na divoké vodě.

Termín přihlášek do 30.listopadu

Přihlašování zde

Informační schůzky

Plzeň - 22.11. od 20h, Dům u Slunce, Na Roudné 1, 1.patro - Před informační schůzkou proběhne přednáška o poslední cestě po Ugandě. 

Praha - 30.11. od 18:30, Čajovna Na cestě, Kateřinská 4, Praha 2

Brno - 23.11. od 18h, Dětská čajovna Mezi stromy, Josefská 1, Brno - střed 

Jak bude probíhat příprava?

V průběhu prosince se sejde celá skupina s cílem seznámení a předání praktických informací a rad k našemu společnému putování. Zahrneme témata jako pojištění, očkování, co s sebou a jak se zabalit, přiblížení kulturních zvyklostí a pravidel bezpečnosti. 

Zpravidla to bývá víkendové setkání, kde bude dostatek času se poznat. Termín bude upřesněn koncem listopadu.


Další fotografie k nahlédnutí z cest minulých