Učit se, sdílet a společně tvořit...

Pořádané akce

Cesta k cestě

Přednáška o cestách, o tom co přináší, co berou a kam nás mohou zavést...

Cestování jako nástroj růstu? Proč ne!

Cestujeme, protože skrze cestu poznáváme především sami sebe a své okolí. Každý člověk, kultura nebo místo nás dokáží obohatit a toto bohatství nejlépe zhodnotíme na místě zvaném domov a s lidmi, kteří jsou částí našeho života. Důležité je přistoupit k tomuto procesu učení a obohacení vědomě a cíleně sledovat svůj vlastní vnitřní hlas.Na této přednášce nečekejte zeměpisná fakta ani příběhy z jedné země. Podíváte se do Číny, na Nový Zéland, Indie, Konga, Kanady a Ugandy. Uslyšíte veselé příhody, ale i ty k zamyšlení. Mnoho zemí a rozdílných kultur propojených s poznáním, které každé z těchto míst přineslo. Vydáme se nejen napříč různorodou krajinou naší planety, ale vstoupíme též do krajiny vnitřní. Podíváme se na to, co obnáší "jít si svou cestou".

Nejbližší termín akce:

Bude doplněno

Adresa: Anny Letenské 34/7, 120 00 Praha

Nebo další události na téma koučink zde


Nejbližší termín akce:

Zatím nestanoven

Himálajské snění

Máte rádi výzvy nebo hledáte inspiraci? Nebojíte se vystoupit ze své komfortní zóny a objevovat svět? Pak vás zaujme vyprávění o životě a cestách po střeše světa, Ladaku, oblasti Malého Tibetu. Štěpán Pastula přijde vyprávět o místě, kterému propadl již v roce 2010 a neustále se do něj vrací.

Příběh začíná v roce 2010, kdy poprvé vystoupal do ladackých hor a jako dobrovolný učitel zde žil půl roku. Dozvíte se tedy mnoho o životě nejen dětí a učitelů na odloučeném místě vysoko v himálajských horách.

Poznáte také zimní Ladak a pověstný přechod po zamrzlé řece Zanskar zvaný Čadar. Nejedná se rozhodně o procházku růžovým sadem. Teploty klesající v průběhu noci až na hranici -50°C, odkázáni sami na sebe uprostřed nevyzpytatelných hor procházíte cestou, jež poukazuje na pomíjivost nejen vašich věcí, ale i vás samotných. Řeka navzdory nepolevujícím krutým mrazům nezamrzá úplně, dostáváte do hraničních situací na pokraj sil. Lezení po skalách, brození řekou ve vysokých mrazech, jediná chyba může znamenat konec vaší cesty.

Závěr himálajského večera věnujeme projektu No limits Himalaya. Myslíte si, že vozíčkář může projet trek napříč Zanskarem s horami a vysokohorskými sedly, oblastí s nulovou infrastrukturou a civilizačními vymoženostmi? Tato expedice studentské skupiny, kterou jsem připravoval a prováděl, posunula hranice a otevřela nové obzory nejen vozíčkáři Janu Krauskopfovi, ale též deseti studentům. Jak to probíhalo, co akce obnášela a jak dopadla? Nechte si vyprávět.


Zážitková pedagogika

V této sekci naleznete programy, které pořádám pro školy a veřejnost. V případě, že nenaleznete to, co hledáte, neváhejte mě kontaktovat. Ne všechno se vejde na tento web. Například projektové dny přizpůsobuji a vznikají tak v originální formě spoluvytvářené se školou, jednotlivými učiteli nebo studenty.    


Besedy pro školy

  • Sluneční škola, aneb jak žijí školáci v Ladaku (Zanskar, severní Indie)

  • Severní Indie a oblast Malého Tibetu

  • Demokratická republika Kongo, Afrika

  • Nejen přírodní krásy Rovníkové Ariky

  • Nový Zéland

  • Putování napříč západní Kanadou

  • Chadar Trek, návrat do nitra zimní Himálaje

  • Napříč jižní Indií

  • Uganda - perla Afriky

Letem světem na školách - program pro děti a mládež - Poznej a prožij

Jedná se o program pro děti a mládež ve věku 8+ (u mladších je vyžadována přítomnost rodiče)  zaměřený na poznávání nových kultur, vzdálených míst a jejich specifik. Program je připraven hravou formou pod vedením profesionálních lektorů, kteří skrze různé techniky provedou účastníky danou oblastí (interaktivní divadlo, malování, hraní na bubny, projekce, tanec, zpěv a další). Účastnit se může každý včas registrovaný. Registrace probíhá prostřednictvím formuláře.  Je možné se účastnit jednotlivých termínů s registrací zvlášť nebo využít zvýhodněné nabídky za celý blok.

Cena pro dítě je 100,- za odpolední program

Pro zvýhodněnou nabídku více programů prosím kontaktujte.

V případě neúčasti na registrovaném termínu je možné po  domluvě nahradit termín v jiný den a u jiného bloku podle výběru.

Účast rodičů nebo jiného doprovodu na programu je vítána, ale není nutná u dětí starších 8 let. V případě dotazu se obraťte na organizátory. Kontakt

Fotografie z proběhlých akcí průběžně aktualizovány na tomto odkazu.


Aktuálně není vypsaný žádný termín Letem světem na školách

 

Projekt je realizován za finanční podpory statutárního města Plzeň.