Putování do Malého Tibetu

 

1.-18.9. 2016


Osmnáctidenní himalájská prožitková Cesta

-Termín již plně obsazen, další bude vypsán v říjnu 2016-

  

Po příletu do Lehu se aklimatizujeme v centru Ladakhu a poté se vydáme na Cestu napříč horami, kde objevíme magická himalájská místa, zažijeme tibetskou komunitu, buddhistické kláštery, budeme jíst jídla vařená na jačím trusu.

Cestovat budeme pěšky, na koních a místními autobusy. Potkáme se s Tibeťany, přírodou, i vlastním nitrem. Čekají nás rozjímavá silná meditativní místa a divoká horská příroda a dobrodružství.

 

Ladakh je vysokohorská oblast zvaná také Malý Tibet. Je to jedno z mystických a odloučených míst v Himalájích, nejvyšších horách světa. Tato Buddhistická oblast je protkaná kláštery, modlitebními praporky a významnými lidmi, jako je Milarepa, Marpa, a své současné letní sídlo zde má i Dalajláma.

Cesta je zaměřena pro lidi, kteří chtějí poznat Malý Tibet během dvou týdnů, potkat se ve skupině s druhými, s moudrostí starých duchovních učitelů, vstoupit vlastníma nohama na silová místa této země, potkat se s částmi sebe sama, prožít cestu jako poutník. Cesta je pro lidi, kteří se nebojí možného nepohodlí a námahy.

 

Popis treku a náročnost:

Trek neobsahuje pohyb po ledovci nebo sněhových polích. Výjimkou může  být některé z vyšších sedel (nad 5000 m.n.m), na kterém je možné potkat sníh. Trasa neobsahuje horolezecké úseky, největší obtíže činí nadmořská výška a řídký vzduch, jež může někomu způsobovat problémy převážně respirační. Projdeme si dostatečně dlouhou aklimatizací, abychom se těmto problémům vyhnuli. Přesto počítejte s omezením rychlosti chůze a přizpůsobování postupu a rychlosti skupiny nastalým podmínkám. Na několika úsecích je nutné přebrodit řeku, k čemuž se doporučuje mít náhradní obuv (sandály). Denně ujdeme 15-20 km na lehko. Batohy nám povezou koně. Potřebné vybavení pro tento trek jest běžná trekingová výbava, stan do dvojce, pevné boty, oblečení do nízkých teplot, nejsou třeba mačky ani cepín.

 

Doprovodný program:

Na zajímavých a silných místech budeme pobývat, sdílet v kruhu, vyprávět a pozorovat život. Po večerech budeme sdílet své vnitřní prožitky, zpívat a číst příběhy z himalájského prostředí. V Lehu budeme malým dataprojektorem promítat tematické filmy Bude-li cestou čas a zájem, můžou se dít i konstelační náhledy a rituály.


Skupina:

cesta je plánovaná pro skupinu 10-15 osob. Pokud se skupina nenaplní, cesta v tomto termínu nebude uskutečněna.

 

Rozpis ceny: Na vyžádání

Počet dní Cesty:

celá cesta zabere 18 dní, z toho 12 dní pracovních + tři víkendy. Termín cesty se může o pár dní změnit podle výhodnosti letenek.  

  

Víza:

pomůžeme vám projít složitou indickou byrokracií i podat a vyzvednout vízum v Praze.

Ubytování:

v Lehu ubytovny, na treku někdy ubytování u místních lidí (tzv. homestay), někdy ve stanech.

Stravování:

v Lehu z vlastních zásob a v místních restauracích. Na treku zajištěno stravování u místních lidí, ve dnech stanování bude jídlo vařené místními průvodci. Na začátku a na konci Cesty nás čeká společná hostina.   

Doprava po Ladakhu:

místními autobusy, po horách pěšky + koně (ponesou bagáž).

S sebou:

platný cestovní pas, letenku, baterku s náhradními bateriemi, dobré boty a batoh, lehké oblečení přes den, svetr a teplé oblečení na večer, láhev na vodu a malý batůžek na výlety. Do hor: teplý spacák, bundu, pláštěnku, nepromokavý obal na batoh… Dále se může hodit: sladkosti, osobní lékárnička, mobil s nabíječkou, zápisníček, foťák.

Počasí:

jako u nás na podzim. Může i zapršet či zasnežit. Kalhoty, tričko s dlouhým rukávem, v horách může být v noci kolem nuly, přidat svetr, čepici, bundu. Pořešíme při předodjezdovém setkání a poradíme vám s vybavením

  

 

Časový posun:

posun času o 5 hodin a 30 minut.

Elektřina a komunikace:

zásuvky komatabilní s našimi nabíječkami. S elektřinou je to ale veselé, takže ne vždy je možné dobít si své mobily, počítače nebo rozsvítit. Pokrytí mobilním operátorem v horách téměř neexistuje. Spojení s domovem je možné přes pevnou či satelitní telefoní linku (teměř každá vesnice na trase ji má zřízenou). Přistup k internetu v kavárnách a hotelích v Lehu, Kargylu a Padumu.

Peníze:

Indickou měnou je rupie (IRN). Aktuální kurz najdete na internetu. V Lehu je lze směnit z dolarů nebo vybrat přímo z bankomatu kartou.

 

Náhradní program:

Jedná se o oblast vysokých hor kde počasí a jiné nečekané vlivy (sesuvy, záplavy, politická situace) mohou změnit situaci ze dne na den. Proto si ponecháváme možnost přizpůsobovat a upravovat program cesty v maximálním zacílení na bezpečnost skupiny a zajištění spokojenosti účastníků.

 

Přihlášky a dotazy k cestě: stepan@stepas.cz 

již je po termínu odeslání přihlášek