Malý Tibet a jeho odkaz - Praha

14.01.2016 19:30

Oblast Ladaku na severu Indie, také nazývaná „Malý Tibet“, se vyznačuje specifickými kulturními podmínkami a extrémním klimatickým podnebím nejvyšších hor světa. Ponoříme se do míst, kde materiální svět ustupuje duchovnímu a nalézáme v něm nové možnosti vhledu nejen na sebe samotné.

Putování do odříznutých oblastí ZanskaruOLYMPUS DIGITAL CAMERA po zamrzlé řece, vystavování se extrémní zátěži a teplotním výkyvům, nalézání vlastních hranic. Osvobozující pobyt v zapadlých klášterech himálajských hor za neustálého zpěvu, třepotajících se modlitebních praporků a vzduchem provoněným obětními vonnými tyčinkami.
Jaké je to prožít půl roku v této oblasti jako dobrovolný učitel ve Sluneční škole (www.surya.cz), proč nás tyto oblasti neustále přitahují, proč se sem vracíme? Projdeme významná spirituální a energetická místa v těchto oblastech. Setkáme se prostřednictví fotografií a vyprávění s duchovním vůdcem Tibeťanů, Jeho Svátostí Dalajlámou. Závěrem zazní pronikavý zvuk tibetské zpívající misky. Ochutnáme tibetský čaj a každý si odnese malý dárek z Tibetu.

 

V čajovně Dharmasala 14.1. 2016, od 19:30.

Peckova 15

182 00 Praha 8